KALİTE LABORATUVARI

İnsan güvenliğini zenginleştirme vizyonumuz büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor: Tehlikeli ortamlarda çalışan kullanıcılarımıza en yüksek kalitede el koruma ürünleri sunmak. Kullanıcıların kendilerini güvende hissetmeleri ve aynı zamanda korunmaları gerektiğini anlıyor, Hanvo markasına güveniyoruz.

 

Yüksek Kaliteli Ürünler Sunan Olağanüstü Laboratuvar

Amaca yönelik olarak inşa edilen kurum içi laboratuvar CNAS tarafından onaylanmıştır ve Avrupa Komisyonu tarafından kişisel koruyucu ekipmanlarla (KKE) ilgili bir dizi direktif ve yönetmelik için bilgilendirilen Birleşik Krallık'taki bağımsız bir kuruluş olan SATRA tarafından akredite edilmiştir. Akreditasyon, aşağıdakileri içeren ve bunlarla sınırlı olmayan dahili laboratuvarımız üzerinde yapılan titiz denetimleri içermektedir:

  • - Laboratuvarda yürürlükte olan kalite sistemlerinin değerlendirilmesi
  • - Test ekipmanı & değerlendirmesi; laboratuvarda kullanılan test yöntemleri
  • - Laboratuvar personelinin teknik yeterliliğinin değerlendirilmesi

SATRA akreditasyonunun alınması, Hanvo laboratuvarının en yüksek standartta çalıştığını ve mevcut güvenlik standartlarına uygun ürünler tedarik ettiğini göstermektedir. Ayrıca kullanıcılarımızın Hanvo el koruma ürünleri üzerinde güvenilir testler yapıldığından emin olmalarını sağlar.

 

Hanvo'nun tüm ürünleri sıkı test ve kalite kontrol önlemlerine tabidir. Şirket içi laboratuvarımız, eldivenlerimiz üzerinde mevcut güvenlik standartlarıyla ilgili çok sayıda test yapmak için gerekli ekipmanla donatılmıştır.

 

Hanvo El Koruma Ürünlerinin Tabi Tutulduğu Testler

Aşağıda Hanvo el koruma ürünlerinin tabi tutulduğu testler, test için kullanılan ekipman, kullanılan test yöntemleri ve uydukları güvenlik standartları özetlenmektedir.

Aşınma Direnci Testi
Bıçak Kesilme Direnci Testi
Yırtılma Direnci Testi
Kesilme Direnci Testi
DMF Tespit Testi
Kaymaz Algılama Testi
İplik Numarası Testi

Ekipman: Maxi-artindale Aşınma ve Boncuklanma Test Cihazı

Test Yöntemleri: Eldivenin avuç içi pozisyonunu örnek olarak alın, standart zımpara kağıdı üzerinde zımparalayın. Eldiven aşındığında devir sayısını sayın.

Standart: EN 388:2016+A1:2018

Ekipman: Bıçak Kesilme Direnci Test Cihazı

Test Yöntemleri: Test numunesi makinenin üzerine yerleştirilir. Bıçak hafifçe indirilir ve numuneye temas eder. Sayaç sıfıra ayarlanır. Dönen bıçak test numunesine girdiğinde, makine otomatik olarak duracaktır. Tezgah ekranında görüntülenen döngü sayısı, malzemenin bıçakla kesilme direncini ölçmek için kullanılan kesme indeksini hesaplamak için kullanılabilir.

Standart: EN 388:2016+A1:2018

Ekipman: SATRA Çekme Test Cihazı

Test Yöntemleri: Eldivenin avuç içi konumunu örnek olarak alın, çekme kuvveti ile yırtın, gerekli kuvvet değerini hesaplayın ve ürünün yırtılma direnci seviyesini değerlendirin. 4 EN388 seviyesi vardır.

Standart: EN 388:2016+A1:2018

Ekipman: TDM Tomodinamometre Kesilme Direnci Test Cihazı

Test Yöntemleri: Numune, eldivenin avuç içinde basınç altında bıçak tarafından kesildi ve bıçağın numuneyi farklı kuvvetlerde kesmesi için gereken mesafe test edildi.

Standart: ISO 13997 (EN388:2016) ASTM F2992-15 (ANSI/ISEA 105-2016)

Ekipman: Agilent gaz kromatografisi kütle spektrometresi analizörü

Test Yöntemleri: Eldivenin avuç içi pozisyonunu alın (orta parmak dahil), 10mm * 10mm boyutunda parçalara ayırın, ilgili ölçülen ekstraksiyon çözeltisini ekleyin ve çözeltideki DMF içeriğini test etmek için 30 dakika boyunca ultrasonik dalga ile şoklayın. AB standardı <1000ppm gerektirir.

Standart: EN16778:2016

Ekipman: Skid proofer test cihazı

Test Yöntemleri: Eldivenin orta parmağına bastırmak için sabit bir gram ağırlık kullanın ve ürünün kaymayı önleme performansını belirlemek için eldiveni ne kadar kuvvetle çekeceğinizi test edin.

Standart: Midori Anzen standardı Dahili olarak kontrol edilen standart

Ekipman: İplik sarma makarası

Test Yöntemleri:İplik performansının gereksinimleri karşıladığından emin olmak için 100 m uzunluğun altındaki iplik ağırlığını izleyin.

Standart: Dahili kontrollü standart

 

 

İplik Testi

İçiniz rahat olsun; Hanvo'nun üstün performansını sağlamak için yapılan tek testler bunlar değildir. El koruma ürünlerimiz üzerinde yapılan testlerin yanı sıra, dahili laboratuvarımız eldivenlerimizi üretmek için kullanılan hammaddeler üzerinde de çeşitli testler yapmaktadır. Bir kez daha, bunlar aşağıdaki testleri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir: 

İplik Sayısı Testi

İplik performansının şirket içi gereksinimleri karşıladığından emin olmak için iplik ağırlığını izler 

İplik Büküm Testi

İpliğin mukavemetini ölçmek için ipliğin bükümünü izler  

İplik Mukavemeti & Uzama Testi

Sabit uzunluktaki bir ipliği belirli bir mesafeye kadar tutarak ve ipliği koparmak için ne kadar kuvvet gerektiğini test ederek ipliğin performansını belirler. 

Kullanıcılarımız, tehlikeli bir ortamda kendilerini güvende tutmak için el koruma ürünlerimizin olağanüstü kalitesine güvenmektedir, bu nedenle her bir çift eldivenin kullanıcılarımızın maksimum korunmasına olanak tanıyan tam kalite kontrolünden geçmesini sağlamak için çalışıyoruz.

 

Sizin için doğru el koruma çözümünün hangisi olduğuna karar vermek karmaşık olabilir - uyumlu olduğumuz test yöntemleri ve standartlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için laboratuvar ekibimizle konuşun.

Get in Touch
Submit
Category